Share
Send
Send

Zažijte rozdíl mezi hrou, sadou a zápasem.

Zápas je termín, který se vztahuje na veškerý hrací čas v tenise. Skládá se ze tří nebo pěti výherních setů (v závislosti na vaší třídě). Každá sada se hraje s nejméně šesti výherními hrami.

Jak se počítá samostatná hra.

Hráči obsluhují jednu hru najednou. Vítězem je obvykle hráč (nebo tým, pokud hrajete ve dvojicích), který vyhrál čtyři góly. Body se hrají takto: jeden hráč slouží a druhý kope zpět, míč je hozen tam a zpět, dokud jeden z protihráčů nevydá silnou ránu nebo se nedostane do sítě. Mějte na paměti, že ve hře lze hrát sedm nebo více gólů, například když první tenista vydělá o tři a druhé čtyři více. V tomto případě je každý vyhraný míč přičten ke skóre závodníků:

Vyhrál první míč 15 bodů

Vyhrál druhý míč je 30 bodů

Získaný 3. míč je 40 bodů

4. vyhraný míč znamená vítězství ve hře (tj. Její konec)

Zazní skóre při podání.

Úkolem obsluhujícího hráče je v průběhu zápasu křičet skóre tak, aby jej mohl soupeř slyšet (pokud nehrajete na profesionální úrovni, kde se do této práce zapojuje osoba odpovědná za správné bodování). Vždy byste měli říkat své body a pak body soupeře. Například: Pokud jste vyhráli dva góly a váš soupeř má jeden, pak musíte prohlásit „30-15“. Pokud váš soupeř vyhrál tři góly a vy jste jeden, pak musíte říci „15-40“

K Jak se počítá každá sada.

Hraje se, dokud jeden z hráčů nebo tým (v čtyřhrach) nevyhraje šest her. Na začátku zdroje byste měli vždy uvést počet her vyhrávaných každým hráčem nebo týmem, počínaje vaším vítězstvím. Například:

• Pokud jste vyhráli čtyři hry a váš soupeř má dvě, pak musíte před začátkem hry podat zvuk „4-2“ (tj. Když poprvé podáte míč, ale neuděláte ho).

Uvědomte si, že v případě vleklé hry vedle sebe musíte získat více než dva body, abyste mohli vyhrát.

To platí jak pro hry, tak pro sety. Zde je několik příkladů:

Pokud je skóre ve hře „40–40“, musíte vyhrát dva body v řadě, abyste to mohli vyhrát. (další podrobnosti viz krok 3 níže). Pokud jste oba vyhráli 5 her a skóre je „5-5“, pak musíte vyhrát další dvě hry v řadě, abyste dosáhli skóre „7-5“ a vyhráli set. Pokud je skóre „5-5“ a vyhráli jste další hru , pak se skóre změní na „6-5“. Pokud prohrajete v další hře, skóre se opět porovná s „6-6“ a znovu musíte vyhrát 8 her proti 6 soupeřům, abyste mohli vyhrát vítězství v sadě. Některé tahy dosahují „12-10“ nebo dokonce více.

Jak je skóre zaznamenáno po zápase.

Skóre každé sady musíte napsat na speciální kartu. Vždy byste měli nejprve napsat své body. Pokud jste například vyhráli zápas, měla by vaše karta účastníka vypadat takto:

• 6-3, 4-6, 6-2. To znamená, že jste vyhráli v první sadě se skóre 6-3, pak prohráli druhou sadu 4-6 a vyhráli jste třetí sadu 6-2.

K Jak si zahrát tie-break v tenise

Vynalezl Van Alen v roce 1965 a poprvé představen na US Open Tennis Championships v roce 1970, tie-break pomohl vyhnout se dlouhým tenisovým hrám, které by mohly trvat dny mezi nejlepšími hráči.

Kdy se hraje remíza? „Set“ je řada tenisových her a hráč musí vyhrát 6 her, aby vyhrál set.

• Rozlosování se hraje, pokud oba hráči vyhrají každý 6 her. Slouží k určení vítěze v sadě. Pokud oba hráči vyhráli 5 her, musíte vyhrát set, musíte vyhrát alespoň 2 hry v řadě. Pokud je skóre 6, pak se hraje remíza za účelem určení vítěze v sadě.

• Pokud jsou hráči opravdu na stejné úrovni, může se v každé sadě hrát remíza. V tomto případě bude hra pro diváky velmi vzrušující a pro hráče se stane únavným psychologickým testem. Hra bude plná dvojitých chyb, takže skutečná hra je doprovázena psychologickými hrami!

Jak je veden nerozhodný účet?

• Body v nerozhodném stavu se počítají od nuly, poté jeden, dva, tři atd. Liší se od běžných brýlí - 15, 30, 40 atd.

• První, který získá 7 bodů a je 2 body před soupeřem, se stává vítězem hry a setu.

Proces hraní tie-break.

Hráč, jehož je na řadě, má sloužit míči (ten, kdo přijal podání v předchozí hře), podává první podání na pravé straně hřiště. První bod končí jedním sloužením. Další hráč (nebo hráči) (pokud je hra zdvojnásobena) provádí první podání na levé straně a druhé na pravé straně. Je-li remíza spárována, dojde ke změně pozice hráčů, jako v běžné dvojici.